Ustawienia filtrów
Płeć Marka
Cena
-
Typ produktu
Objętość
-
Do napełnienia

Woda kolońska

NAJLEPSZE PRODUKTY

Sprecyzuj parametry
Zmień kategorię
Sortuj według:
Sortowanie:
Sortowanie:

O asortymencie Woda kolońska

Woda kolońska lub też Eau de Cologne zawiera 3–5 % olejków eterycznych i doskonale sprawdza się w roli delikatnego zapachu na dzień. Jest nieco mocniejsza niż woda po goleniu, ale słabsza niż woda toaletowa (Eau de Toilette, 4-8%) i woda perfumowana (Eau de Parfum, 8-15%).

Wody kolońskie zaczęto produkować w XVIII wieku w Kolonii nad Renem, a stamtąd szybko rozprzestrzeniły się na cały świat. Pierwotna receptura prawdziwej Kölnisch Wasser (4711 Original z 1792 roku - stale w sprzedaży!), którą uwielbiali m.in. Napoleon Bonaparte, królowa Wiktoria czy księżna Diana, jest po dziś dzień tajemnicą. Wiemy jedynie, że w jej składzie znajduje się rozmaryn, lawenda i cytrusy.

Męska woda kolońska stosowana jest na twarz i z powodzeniem może zastąpić wodę po goleniu. Istnieją także wody kolońskie dla kobiet, które nadają skórze subtelny zapach oraz warianty unisex dla obu płci. W lecie najlepiej sprawdząją się kwiatowe i cytrusowe wody kolońskie, zimą natomiast kompozycje o charakterze korzennym lub orientalnym. By dłużej cieszyć się zapachem wody kolońskiej, warto użyć jej ponownie po kilku godzinach od pierwszej aplikacji. Luksusowe wody kolońskie mają znacznie większą trwałość, a ich woń utrzymuje się na skórze przez cały dzień.

W naszym e-shopie znajdziesz szeroką ofertę markowych wód kolońskich. Dostępne są m.in. produkty Hermes, Acqua Di Parma, Chanel, Christian Dior, Clinique, Bottega Veneta, Guerlain czy Bvlgari. Wody kolońskie należą do najpopularniejszych prezentów na Boże Narodzenie, urodziny czy Walentynki. Twoi bliscy z pewnością docenią tak pięknie pachnący podarunek.

Dostawa:
Płatność:
Certyfikat: