Ustawienia filtrów
Płeć
Kategoria
Marka
Cena
-
Objętość
-
Cruelty free
BIO produkt

Na odparzenia

Sprecyzuj parametry
Zmień kategorię
Sortuj według:
Sortowanie:
Sortowanie:

O asortymencie Na odparzenia

Podstępne odparzenia u niemowląt mogą być naprawdę uciążliwe dla rodziców. Czym one właściwie są i jak można im zapobiegać? Wysypką pieluszkową nazywane są zaczerwienienia i podrażnienie skóry, które mogą pojawić się na pupie, ale także na innych częściach ciała niemowlęcia lub małego dziecka. Zazwyczaj odparzenia pojawiają się, gdy skóra dziecka jest przez długi czas wilgotna lub w ciasnym kontakcie z pieluchą albo ubrankiem. Pamiętaj – odparzenia to normalna część macierzyństwa i nie ma się czego wstydzić. Mogą się pojawić, chociaż dbasz o swoje małe słoneczko najlepiej jak potrafisz!

Jak postępować w przypadku wystąpienia odparzeń pieluszkowych

Nie załamuj rąk, istnieje wiele sposobów zapobiegania odparzeniom. Przede wszystkim uważaj na pieluchy. Zmieniaj je często, aby były czyste i suche. Podczas zmiany pieluch sięgaj po naturalne i hipoalergiczne produkty kosmetyczne przeciw odparzeniom. Stale też pilnuj, aby pieluchy niemowlaka nie były za małe lub wręcz przeciwnie za duże. Jeśli możesz, pozwól dziecku na trochę czasu w ciągu dnia bez pieluchy, aby wysuszyć skórę. Ważne jest również, aby skóra dziecka mogła swobodnie oddychać i nie dawać mu zbyt ciasnych ubranek. Rozpieszczaj newralgiczne miejsca ciała również podczas kąpieli i staraj się zapobiegać drapaniu się dzieci. A co, jeśli już się pojawiły? Nie panikować. Wystarczy aplikować specjalną maść na odparzenia, która wspomoże skórę w gojeniu i uchroni ją przed dalszymi podrażnieniami.

Pielęgnacja skóry jako priorytet

Kluczem do witalnej skóry dziecka jest codzienna pielęgnacja kosmetyczna. Używaj delikatnych i bezpiecznych produktów przeznaczonych specjalnie dla Twoich małych aniołków. Wypróbuj na przykład hipoalergiczny, w 96% naturalny krem do przewijania, którego celem jest zapobieganie odparzeniom. Jego głównym składnikiem jest woda termalna Uriage, która łagodzi, tworzy barierę ochronną, a także odświeża i goi uszkodzoną skórę. Kolejnym pomocnikiem może okazać się delikatny krem oczyszczający okolice pieluszkowe lub pielęgnujący wegański krem z tlenkiem cynku, w 99% naturalny. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie z aktualnej oferty produktów na odparzenia pieluszkowe.

Dostawa:
Płatność:
Certyfikat: