Reminiscence Patchouli Wody toaletowe dla kobiet

Dostępny   |  (ID: )
 
  91,08
Doręczymy
Odbiór osobisty
Nic nie wybrałeś? Sprawdź podobne zapachy OTWÓRZ PORADNIK

Opis produktu

Niektóre perfumy cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu dziesięcioleci. Do grupy tej należy również francuska woda toaletowa Reminiscence Patchouli (1970), która święci triumfy sprzedażowe już od ponad pięciu dekad. Co jest źródłem jej sukcesu? Zapach odzwierciedla atmosferę szalonych lat siedemdziesiątych - zachwyt Orientem, upojenie wolnością seksualną, tęsknotę za egzotyką, kolorowe tkaniny i aromatyczne przyprawy.

Co sprawia, że perfumy Reminiscence Patchouli są tak wyjątkowe?

  • rozgrzewający zapach na chłodniejsze dni i wieczory,
  • relaksujące paczuli z wyspy Jawa,
  • cedr wirginijski, drzewo sandałowe i wetiweria z Haiti,
  • obecność smakowitych i żywicznych akordów,
  • przyjemny miodowo-brązowy kolor,
  • prosty, elegancki flakon.

Parę słów o paczuli, czyli kluczowym składniku wody toaletowej

Paczuli pozyskuje się z tropikalnej rośliny o nazwie Pogestomn patchouli, której znakiem rozpoznawczym są biało-fioletowe kwiaty. Liście i kiełki tej byliny zbiera się ręcznie, suszy przez trzy dni, a następnie poddaje procesowi destylacji parą wodną. Aromat paczuli jest balsamicznie drzewny, ciężki, korzenny, lekko kamforowy, a jego relaksacyjne właściwości znane były już w czasach angielskiej królowej Wiktorii. Sto lat później po esencje z tej rośliny często sięgali hipisi. Głębokie nuty paczuli wyróżniają się niezwykłą trwałością, w związku z czym najczęściej stosuje się je w podstawach perfum. I jeszcze jedna ciekawostka: czym dłużej przechowuje się olejek eteryczny z paczuli, tym wyższa jest jego cena. Poznaj tę niezwykłą roślinę w jednej z najciekawszych odsłon - wodzie toaletowej Reminiscence Patchouli!

Zobacz więcej

Loading…
Ocena 2.0

(oceniono 1x)

  • 1recenzji klientów

Opinie 1x

Opinia gościa - E-glamour.pl

Nie polecam

  • Ciekawy choć ciężki zapach

  • Bardzo nietrwaly zapach, plamiący płyń, Kiepski atomizer

Odpowiedź E-GLAMOUR.PL

Dzień dobry, preferencje zapachowe to bardzo indywidualna kwestia, natomiast trwałość produktów zalezy od wielu czynników i nie zawsze te same produkty będą po czasie mieć tą samą trwałość co poprzednie. Oczywiście może Pani odesłać produkt na reklamację lub odstąpienie od umowy. Pozdrawiamy.

Dodaj recenzję i pomóż innym w zakupach

Alternatywne produkty


Wybraliśmy dla Ciebie


Dostawa:
Płatność:
Certyfikat:
Made with by PragueBest